Moters echoskopija

Jei gavote siuntimą krūtų echoskopijai

Moters echoskopijaPatikslinamasis krūtų tyrimas

Krūtų echoskopija – patikslinamasis tyrimas, atliekamas norint patvirtinti arba paneigti kitų tyrimų sufleruojamą diagnozę. Dažniausiai jis skiriamas po apčiuopos procedūros vizito pas ginekologą metu arba rentgenologinio krūtų tyrimo – mamografijos. Krūtų echoskopija leidžia nustatyti įvairias patologijas, atsiradusias krūtyse. Kartais šis tyrimas skiriamas vietoj rentgeno tyrimo, taip siekiant pacientes apsaugoti nuo kenksmingo rentgeno spindulių poveikio.

Krūtų echoskopija gali būti skiriama kaip profilaktinė priemonė, ypač jei siuntimą tokiam tyrimui gauna jauna moteris. Vis dėlto šis tyrimas dažniausiai skiriamas esant bent vienai iš šių sąlygų: gydytojas apčiuopos metu arba pati pacientė pastebi sutankėjimą krūties audinyje; moteris laukiasi ir jai negalima skirti rentgenologinio tyrimo; yra rizika susirgti krūties vėžiu dėl paveldimumo; pacientė nešioja krūtų implantus.

Krūtų echoskopija ir biopsija

Echoskopija krūtų srityje leidžia nustatyti krūties biopsijos poreikį. Jei procedūros metu yra pastebimi įtarimų keliantys dariniai, iš karto po echoskopijos atliekama šių darinių biopsija. Biopsija – tai tam tikros medžiagos mėginio paėmimas iš žmogaus organizmo. Ji suteikia galimybę nustatyti, ar nerimą keliantis darinys yra piktybinis, ar ne.

Echoskopija ir jos metu naudojamas echoskopas leidžia kontroliuoti biopsijos procesą. Biopsija atliekama naudojant tuščiavidurę adatą arba, esant būtinybei, padarius gilesnius įpjovimus (atviroji biopsija). Prieš echoskopinį tyrimą bent porą ar trejetą dienų reiktų vengti vartoti aspiriną, kuris skystina kraują.

Kaip vyksta krūtų echoskopijos ir biopsijos procedūros?

Krūtų echoskopiją atliekančio gydytojo kabinete pacientė paprašoma nusirengti iki pusės ir atsigulti ant kušetės. Pakėlus rankas, jos pažastys ir krūtinė ištepama odos pralaidumą padidinančia želė, leidžiančia davikliui geriau priglusti prie odos ir aiškiai matyti krūtinės audinius specialiame ekrane. Daviklis vedžiojamas per pacientės krūtų odą, kad ekrane būtų matomas kuo aiškesnis vaizdas.

Jeigu krūtų echoskopijos metu nustatoma, kad pacientei reikalinga biopsija, ji, priklausomai nuo situacijos, paprašoma gulėti ant nugaros arba pasisukti šonu. Tuomet suleidžiami nuskausminamieji. Jiems pradėjus veikti, įkišama adata ir paimama keletas įtarimą keliančio darinio mėginių.

Ar krūtų echoskopija yra skausminga?

Jei echoskopinio tyrimo metu nepastebima įtartinų darinių ir neprireikia biopsijos, echoskopija yra neinvazinė ir skausmo nekelianti procedūra. Taigi, pati krūtų echoskopija nėra skausminga, tik gali būti šiek tiek nemaloni dėl želė sukeliamo lipnumo jausmo ir daviklio spaudimo.

Tačiau jei po echoskopijos pacientei skiriama biopsija, tikimybė, kad ji bus skausminga, gana didelė. Pačios procedūros metu skausmą malšina nuskausminamieji, o po procedūros, nuslūgus jų poveikiui, kurį laiką gali skaudėti pažeistą vietą. Biopsijos metu atsiradusi žaizdelė gali šiek tiek kraujuoti, o dūrio vietoje atsirasti infekcija, todėl žaizda po procedūros dezinfekuojama ir užklijuojama pleistru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *