Kaip vyksta implantacijos procesas

Dantų implantacijos procedūra: nuo konsultacijos iki galutinio rezultato

Kaip vyksta implantacijos procesasNuo ko prasideda bet koks gydymas? Žinoma, nuo gydytojo konsultacijos. Dantų implantacija – ne išimtis. Jei susidomėjote šiuo dantų atkūrimo būdu (kuris mūsų laikais laikomas pačiu pažangiausiu), pirmiausia jums reikėtų kreiptis į patikimą odontologą. Taigi nedelskite ir susitarkite dėl vizito. Prieš imdamasis bet kokių veiksmų norite daugiau sužinoti apie visą implantacijos procedūrą? Mes jums padėsime: šis straipsnis kaip tik tam ir skirtas.

Kaip jau minėjome, bet koks gydymas prasideda nuo konsultacijos. Jos metu įvertinama paciento burnos ir dantų būklė, aptariami tam tikri paciento sveikatos niuansai (yra keletas atvejų, kai dantų implantacija nėra rekomenduojama). Žinoma, vien pokalbiais neapsiribojama, norint tiksliai susipažinti su paciento situacija, paprastai atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, kai kuriais atvejais – ir kompiuterinė tomografija. Išsiaiškinus visus paciento būklės niuansus, išgirdus jo lūkesčius, pageidavimus (ar reikalavimus), sudaromas individualus gydymo planas, išsamiai paaiškinama siūloma gydymo eiga (taip pat pristatomi ir alternatyvūs gydymo būdai), aptariami galimo gydymo privalumai ir trūkumai.

Jei pasirenkamas dantų implantavimas, jis gali būti atliekamas jau kito vizito metu (jei dantų ir burnos būklė yra patenkinama). Dantų implantacija – tai nedidelė operacija, trunkanti nuo 20 minučių iki kelių valandų (priklausomai nuo to, kiek pacientui reikia implantų). Tiesa, jos baimintis neverta, nes, kaip ir bet kurios kitos, kad ir nedidelės, operacijos metu atliekamas vietinis nuskausminimas, tad skausmingų pojūčių yra išvengiama. Atlikus anesteziją, dantenos reikiamose vietose yra prapjaunamos ir atkeliamos, tuomet į kiaurymės vietą yra įsodinamas implantas. Implantas forma primena nedidelį varžtelį – tai iš titano pagamintas be galo tvirtas darinys, puikiai imituojantis danties šaknį. Kai implantas įtvirtinamas, dantenos sugrąžinamos į savo vietą ir susiuvamos.

Kitas etapas – gijimas. Pirmomis dienomis po operacijos pacientas gali justi nedidelį diskomfortą: paprastai dantenos patinsta ir yra skausmingos, jos gali kraujuoti. Laimei, šie nemalonūs pojūčiai greitai praeina, be to, yra puikiai kontroliuojami vaistais (esant poreikiui galima vartoti anestetikus; dažnais atvejais, norint užkirsti kelią galimai infekcijai, rekomenduojami ir antibiotikai). Nors diskomfortas greitai baigiasi, iš karto tolimesni darbai negali būti atliekami – reikia sulaukti, kol dantų implantai visiškai sugis. Šis laikotarpis paprastai trunka apie tris mėnesius (bet taip pat gali varijuoti nuo kelių mėnesių iki pusės metų).

Tik tada, kai implantas visiškai suauga su žandikaulio kaulu, yra atliekami tolimesni darbai. Kadangi danties šaknis jau yra atkurta, lieka pritvirtinti danties vainiką. Tai padaroma protezuojant. Naudojant metalo ar bemetalę keramiką išliejamas vainikas, kuris atspalviu bei forma yra labai panašus į natūralius paciento dantis. Didelis implantų pranašumas yra tas, kad vainiką lengva pritvirtinti nedarant jokios neigiamos įtakos kitiems dantims. Dantų protezavimas – paskutinis implantacijos žingsnis, kurį pabaigus pacientas vėl gali valgyti visą norimą maistą ir džiaugtis sugrąžinta šypsena.

Tiesa, reikėtų paminėti, jog ne visada dantų implantavimas atliekamas jau antrojo vizito pas odontologą metu. Kai kada, įvertinus paciento būklę, paaiškėja, kad žandikaulio kaulas yra per daug sunykęs ir nėra galimybės įtvirtinti implanto. Bet nesibaiminkite, tai – ne galutinis nuosprendis. Implantologui nusprendus, kad jūsų žandikaulio kaulo būklė nėra patenkinama, greičiausiai prireiks nedidelės operacijos: jei kaulo kiekis ir tankis nėra pakankamas apatinėje žandikaulio dalyje, atliekama kaulo priauginimo procedūra; jei problemų kelia viršutinio žandikaulio kaulas, gali būti, kad reikės pakelti sinusą.

Trumpai apibendrinkime. Jei pageidaujate, kad jūsų dantis būtų atkurtas implantacijos metu, pirmiausia nuvykite į odontologijos kliniką išsamiai konsultacijai. Jei paaiškės, kad žandikaulio kaulas sunykęs, jums bus atlikta kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo operacija. Jei tokių problemų neiškils, implantas bus įsodintas jau kito vizito metu. Jam prigijus bus atlikti protezavimo darbai. Rezultatas – sveika ir graži šypsena ir visiškai atkurta kramtymo funkcija.