Pigmentinių dėmių šalinimo procedūra

Pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu procedūra dermatologijos klinikoje

Pigmentinės dėmės, dar vadinamos senatvinėmis, atsiranda tose kūno vietose, kurios jaunystėje nebuvo pakankamai saugomos nuo ultravioletinių saulės spindulių. Dažniausiai jos pradeda ryškėti sulaukus 40-45 metų amžiaus, tačiau jautresnės odos žmonėms šis odos defektas gali atsirasti ir anksčiau. Nors pigmentinės dėmės gali pradėti formuotis bet kurioje kūno vietoje, kurią tik gali pasiekti saulės spinduliai, dažniausiai jos išryškėja ant veido, kurį nuo ultravioletinės spinduliuotės paslėpti sunkiausia. Yra daugybė liaudies medicinos receptų, kaip atlikti pigmentinių dėmių šalinimą namų sąlygomis, tačiau dermatologai rekomenduoja su šia problema nejuokauti ir šalinti jas odos gydytojo kabinete. Ypač efektyvu tai daryti pasitelkus lazerį.

Pigmentinių dėmių šalinimo procedūraPigmentinių dėmių šalinimas lazeriu – tai procedūra, kurios metu senatvinės veido dėmės naikinamos lazerio skleidžiama šviesa. Šis gydymo būdas ne tik pašalina pigmentines dėmes, bet ir prisideda atjauninant veido odą – dėl veido odos ląstelėms lazerio sukeliamo poveikio, jose prasideda atsinaujinimo procesai, todėl oda tampa lygesnė ir elastingesnė, atjaunėja net keleriais metais. Pigmentinių dėmių šalinimas nuo veido naudojant lazerį trunka neilgai – nuo dešimties iki dvidešimties minučių, o matomam rezultatui pasiekti dažniausiai pakanka nuo vienos iki trijų procedūrų.

Prieš pradedant pigmentines veido dėmes naikinti lazeriu, reiktų žinoti keletą svarbių dalykų. Kaip ir kiti pigmentinių dėmių šalinimo metodai, taip ir šis negali užtikrinti, kad ryškios pigmentinės dėmės taps visiškai nematomos ir neatsiras vėl. Skirtingų žmonių organizmai skirtingai reaguoja į gydymą lazeriu, todėl šios procedūros rezultatas kiekvienu individualiu atveju gali būti nevienodas. Persirgtos ligos, paciento amžius, paveldimumas taip pat gali lemti pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu sėkmę. Šios procedūros negalima taikyti saulei arba šviesai alergiškiems žmonėms, nėščioms moterims, pacientams, nešiojantiems širdies stimuliatorių, turintiems kraujo krešėjimo sutrikimų. Dėl kitų ligų, kuriomis sergama, taip pat privalu įspėti odos gydytoją jau pirmosios konsultacijos metu.

Pigmentines veido dėmes naikinant lazeriu gali būti juntamas dilgčiojimas, pulsuojanti šiluma, šiek tiek perštėti ar skaudėti odą. Vis dėlto tai – tik nedidelis šalutinis poveikis, palyginus su džiaugsmu, kurį patirsite „netekę“ nemaloniai atrodančių laiko pėdsakų savo veide. Daugumoje dermatologijos klinikų pigmentinių dėmių šalinimo procedūros metu siekiama nemalonius paciento pojūčius kuo labiau sumažinti, todėl oda gydymo metu ne tik šildoma lazeriu, bet kartu ir šaldoma specialiomis nuskausminamosiomis priemonėmis.

Po procedūros oda kurį laiką gali būti paraudusi, šiek tiek šviesesnė ar tamsesnė nei įprastai. Neverta tikėtis, kad pigmentinės dėmės išnyks tą pačią akimirką, kai gydytojas išjungs jas naikinantį lazerį. Pradžioje jos gali net dar labiau išryškėti ir pradėti šviesėti tik praėjus savaitei ar dviem po gydymo, tačiau didžioji dauguma pacientų praėjus kelioms savaitėms po lazerinės procedūros įsitikina, kad laukti buvo verta!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *